Berušky

Home / Portfolio / Berušky
Berušky

podzim je tady…

Berušky sběratelé

Podzim se hlásí den ode dne víc, proto jsme se vydali na okraj Mohelnice na kaštanové hledání a sbírání.

Berušky turisté

Počasí přálo, proto jsme jednu z dlouhých vycházek naplánovali do Žadlovic a Loštic, kam zvládnou dojít jen ty největší děti. A zvládly! Cesta za pozorováním začínající podzimní přírody, s orientací v okolí města, cesta se závody, s potkáváním mnoha zvířátek… Jsme ukončili občerstvením na čerstvém vzduchu. Ve Velké spokojenosti jsme se vrátili zpět do školky na oběd.

Berušky sportíci

Jednoho dne jsme namasírovali svaly a hned po svačince jsme se vydali na vycházku do přírody, do krásného mohelnického parku se sportovní stezkou. Velmi se nám tam dařilo i líbilo. Většina děti se nechala slyšet, že tam vezmou i své rodiče…

Berušky na DDH

Velké těšení nastalo, když se děti dozvěděly o odpolední návštěvě dětského dopravního hřiště. Objednali jsme si pěkné počasí, připravili cyklistické přilby, poctivě trénovali pravou i levou stranu a vyrazili jsme.

Berušky v začátku

Zářijové dny ve třídě plynuly v poklidu i pohodě. Děti se zapracovaly do nového kolektivu, zvykaly si na nová jména, opakovaly znalosti ze svého okolí, domovů, prostředí školky, města…

Berušky:

Zbystřete,
ve čtvrtek 10.září v odpoledních hodinách půjdeme na dětské dopravní hřiště trénovat pohyb, bystrost, radost a reakce.
Hřiště máme zamluvené14 – 15 h., do školky se budeme vracet společně před 16 hodinou.
S sebou dejte dětem:
– pohodlné sportovní oblečení a obuv
– cyklistickou přilbu
– batůžek na záda s pláštěnkou a šroubovacím pitím.

Zdravíme Vás za všechny Berušky!

Ve školním roce 2020-2021 je ve třídě Berušky zapsáno 28 dětí 5 – 7 letých.

Chlapců celkem 17 a dívek 11. Třídními učitelkami jsou Iva Cinařová a Monika Kukrlová.

Pro pohodový pobyt je třída i herna přizpůsobena velikostí a potřebám dětí. Připravily jsme dostatek hracích koutků pro rozličné námětové i konstruktivní hry – konstruování z velkého množství pestrých stavebnic, lego koutek, sportovní i hudební koutek, dále místo pro hru Na kadeřnice a Malé doktory, plně vybavená kuchyňka a koutek pro maminky. K dispozici je zde interaktivní tabule, video, TV. Třída je také přizpůsobena dnešním požadavkům na skupinky pro tvoření, cvičení jemné motoriky, literární koutek a další, kdy je u dětí podporována radost, samostatnost, spolupráce a celková pohoda.